Słodycze Góralskie,

Dla większości turystów Zakopane na słodko to gofry z bitą śmietaną i owocami. Nic bardziej mylnego. Oryginalne słodycze góralskie to zupełnie coś innego. Tradycyjne wyroby cukiernicze z Tatr to między innymi hrube baby, czyli placek ziemniaczano-drożdżowy z dodatkiem miodu lub przekładany słodką masą waniliową kremarz. Klasyczny strudel czy makowiec to już słodkości znane z innych polskich tradycji. Warte uwagi są jednak prawdziwe tatrzańskie krówki i praliny – nieco zapomniany już oryginalny przysmak, co ważne – zawsze ręcznie robiony.

Krówki góralskie ręcznie krzesane

Obok oscypka i kwaśnicy to obowiązkowa pozycja dla każdego wybierającego się w Tatry. Pakowane w eleganckie pudełka są doskonałym pomysłem na prezent lub pamiątką po odwiedzinach nieoficjalnej stolicy Podhala. Upowszechniamy góralską tradycję i proponujemy klientom oryginalne smaki, które towarzyszyły Polakom od setek lat. Przepisów na te słodycze szukaliśmy w zapiskach prawdziwych zakopiańskich cukierników oraz w trakcie dziesiątków rozmów z naszymi babciami. Dlatego gwarantujemy smak nawiązujący do historii polskiej sztuki kulinarnej.

Góralska tradycja we współczesnym wydaniu

Chętnie korzystamy z nowoczesnych technologii, by nasze wyroby spełniały wszelkie standardy obowiązkowe dla produktów spożywczych oferowanych klientom. Dzięki rozbudowanej sieci lokalnych dostawców gwarantujemy składniki pochodzące z czystych górskich terenów Podhala. Regularnie sprawdzamy produkowane przez manufakturę słodycze góralskie, by dostarczać towar najwyższej jakości, który broni się swoim oryginalnym smakiem. Podobnie jak w przypadku serów, stawiamy na ręczną produkcję, uważając ją za odbicie wartościowej tradycji.

Nasze słodycze są dla każdego

Wiemy, że duże ilości cukru są niezdrowe, ale mała dawka do popołudniowej kawy to rytuał, który chcemy proponować naszym klientom. Po sutym i tłustym góralskim obiedzie trzeba wybrać się na szlak i spalić przyjęte kalorie. Nie ma jednak niczego przyjemniejszego, niż wieczorem posilić się herbatą z prądem lub bez, z dodatkiem małej ilości słodyczy. Nic nie zastąpi podhalańskich widoków i czystego powietrza, ale na koniec dnia zapraszamy do zakopiańskich gospód na pożywną kwaśnicę, zimne piwo i kawę z odrobiną słodkości.

Słodycze góralskie z dostawą do domu

To oferta dla każdego, kto chce spróbować zakopiańskich przysmaków, gdy tylko ma to ochotę. Szybka i bezpieczna dostawa góralskich serów, słodyczy czy alkoholi w ciągu kilku dni pojawi się w Państwa domu. Zachęcamy do skorzystania z infolinii czy kontaktu przez mail, a nasza obsługa odpowie na wszystkie pytania.
najwyższa jakość serków górlaskich

Nasza jakość

Gwarantujemy najwyższą jakość naszych serów i wędlin. Wszystkie wyroby produkowane są z wyłącznie regionalnych surowców. Korzystamy jedynie z tradycyjnych receptur, dzięki którym nasze zarówno sery jak i wędliny charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem i aromatem tatrzańskich hal.

Czytaj dalej

Dlaczego nasze sery

Produkcją tradycyjnych serów góralskich: oscypków, korbaczy, czy buncu owczego zajmujemy się od wielu pokoleń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, recepturom przekazywanym z pokolenia na pokolenie, pasji do tradycji, mleku które pochodzi wyłącznie od owiec wypasanych na ekologicznie czystych podhalańskich halach, nasze sery smakują tak jak dawniej, a ich jakość nie ma sobie równych.

Czytaj dalej

Najwyższa jakość

Wyśmienity smak

100% regionalne

Szybka dostawa

Bezpieczne płatności

Przewiń stronę do początku